Deprestop kvapky (tinktúra) 50 ml

Deprestop tinktura (extrakt) - směs bylin při depresi.

Směs má sedativní a antidepresivní účinky. Působí na úzkost, neklid, neurastenii, panický strach a psychické napětí. Mírné kardiotonikum. Zlepšuje vedení vzruchu nervovými vlákny. Mozkový adaptogen. Zlepšuje kognitivní a duševní funkce, fyzickou kondici a působí proti únavě a stresu.  

Viac detailov

Skladem

154 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Deprestop tinktura (extrakt) - směs bylin při depresi.

Složení: třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), bělotrn kulatohlavý (Echinops sphaerocephalus), rozchodnice růžová (Rhodiola rosea).

Deprese je hluboká, dlouhotrvající porucha psychiky spojená s neschopností prožívat potěšení. Postižený pociťuje beznaděj, nedostatek motivace, úzkost, osamocení, pocity bezcennosti nebo viny, trpí malou sebedůvěrou, únavou, zhoršenou pozorností a nedostatkem soustředění. Spouštěčem nemoci bývá intenzivní stresová událost, situaci zhoršuje i hormonální antikoncepce. Další možnou příčinou může být porucha mozkové chemie, pravděpodobně se týkající neurotransmiteru dopamin.  

Třezalka má sedativní a antidepresivní účinky. Dobře působí na stavy jako je úzkost, neklid, neurastenie, panický strach a psychické napětí. Působí i jako mírné kardiotonikum. Bělotrn zlepšuje vedení vzruchu nervovými vlákny. Rozchodnice je významným mozkovým adaptogenem. Zlepšuje kognitivní a duševní funkce, fyzickou kondici a působí proti únavě a stresu.  

Zdravotní tvrzení týkající se této směsi léčivých rostlin ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální trávení. Normální funkce močových cest – ledviny. Normální funkce dýchacího systému. Normální stav pokožky. Relaxace - pozitivní nálada – spánek. Osvěžení těla. Normální funkce kardiovaskulárního systému. Imunita. Normální funkce žlučníku. Potlačuje poruchy spánku z důvodu obsahu hypericinu. Psychický stav / nálada / emoční rovnováha. Duševní rovnováha  - menstruační cyklus.  Kognitivní a duševní výkonnost. Krevní oběh. Fyzický výkon a kondice. Antioxidant. Adaptogen - nervový systém. Únava – stres. Srdce a cévní systém – okysličení.

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

V době užívání je nutno se vyvarovat pobytu na sluníčku (třezalka obsahuje hypericin, který zesiluje fotosenzibilitu).

  • třezalka může při vnitřním užití narušit léčbu jinými léky, popř. užívání antikoncepce či při chemoterapii
  • nekombinovat s antidepresivy, psychostimulancii, sympatomimetiky
Omezení užívání:

- neužívat současně s jinými antidepresivy či léky proti migréně obsahujícími triptany

- neužívat současně s digoxinem nebo teofylinem

- diabetici

- lidé léčící se pro hypotenzi

- lidé s nádorovým onemocněním

OVZ-35.1-21.02.2014-19063/2

Kód: deprese, úzkost, neklid, neurastenie, strach, napětí.