Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Echinacea purpurová kvapky - kvitnúca vňať + koreň (tinktúra) 50 ml

Echinacea purpurová tinktúra (extrakt) z kvitnúcej vňate a koreňa - echinaceové kvapky.

Viac detailov

Skladem

139 Kč

Detaily

Třapatka nachová tinktura (extrakt) z kvetoucí natě a kořenu třapatky - echinaceové kapky.

Třapatka nachová (Echinacea purpurea, čeleď hvězdnicovité - Asteraceae, SK: Echinacea purpurová)  je bezpečný a velmi účinný stimulant imunitního systému, který využívali již severoameričtí indiáni. Obsahuje látky, které posilují schopnost makrofágů ničit choroboplodné zárodky, zvyšuje tvorbu T a B lymfocytů a interleukinu-1. Účinnou složkou je echinakosid - širokospektré přírodní antibiotikum. Dále obsahuje echinacein, který se podílí na ochraně proti průniku choroboplodných zárodků do buněk (ničí enzym hyaluronidázu, který odbourává kys. hyaluronovou, ta je součástí tkání a tvoří štít proti průniku infekčních agens do buňky) a podporuje tvorbu fibroblastů. U třapatky byla prokázána také přítomnost látky podobné svým účinkem interferonu (interferon je látka, kterou uvolňují již poškozené buňky a která pomáhá okolním dosud nepoškozeným buňkám ubránit se infekci).

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce horních cest dýchacích. Normální funkce dolních močových cest. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/echinacea-trapatka-kapky-kvet-a-koren-tinktura-50-ml-p-15

Dávkování: při akutních stavech 20 kapek každé 2 hodiny, jako prevenci 2x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy.

Kontraindikace: autoimunitní onemocnění.

OVZ-35.1-31.10.2012-4032

<

Recenzie

Napísať recenziu

Echinacea purpurová kvapky - kvitnúca vňať + koreň (tinktúra) 50 ml

Echinacea purpurová kvapky - kvitnúca vňať + koreň (tinktúra) 50 ml

Echinacea purpurová tinktúra (extrakt) z kvitnúcej vňate a koreňa - echinaceové kvapky.