Vilcacora kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) z kůry vilcacora.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) z kůry vilcacora.

Vilcacora (Uncaria tomentosa, čeleď mořenovité - Rubiaceae, SK: Vilcacora) - (jinak též řemdihák svazčitý, kočičí dráp či uňa de gato) je liána, která roste v Jižní a Střední Americe. Je to rostlina, jejíž chemické složení je předmětem mnoha výzkumů. Nejdůležitějšími obsahovými látkami jsou alkaloidy. Antioxidační schopnost se udává až 300x vetší než u vitaminu C (tuto schopnost  v bylině vykazuje kyselina ursulová a oleanolová). Droga má též protizánětlivé účinky. Dalším významným alkaloidem je izopteropodin, který je schopen aktivizovat imunitní systém k boji proti řadě nemocí včetně rakoviny. Výzkumy byla zjištěna profylaktická schopnost proti vzniku nádorů. Dále můžeme bylinu použít při revma, chronickém zánětu močových cest, prostaty a i v gynekologii.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce imunitního systému v důsledku antimikrobiální aktivity. Normální funkce dýchacího systému. Normální stav kloubů. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/vilcacora-kapky-tinktura-50-ml-p-20

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

  Kontraindikace:
  • před a po transplantaci kostní dřeně a vnitřních orgánů
  • v případě transfúze krve nebo užívání krevních preparátů
  • autoimunitní onemocnění
  • hemofylici
  • osoby trpící cukrovkou I.typu a osoby závislé na insulinu
  • při alergii na salicyláty, astmatici
  • žaludeční vředy
  • při rakovině léčené hormonálními léky 

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:rakovina,imunostimulátor,imunita,zánět močové cesty prostata gynekologie,antivirotikum,viry,revma,antioxidant,zánět.