Klinčekovec voňavý kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) ze sušeného poupěte hřebíčkovce vonného.

Hřebíčkovec je výrazné antiseptikum, blokuje růst bakterií včetně streptokoků a stafylokoků, brzdí růst plísní a má i protivirové účinky. Působí i na vajíčka parazitů. Tlumí nutkání ke zvracení. Ve stomatologii lokálně znecitlivuje a tím snižuje bolestivost zubního nervu. Působí na nehojící se a hnisající rány. Odpuzuje hmyz.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) ze sušeného poupěte hřebíčkovce vonného.

Hřebíčkovec vonný (Caryophyllus aromaticus, čeleď myrtovité - Myrtaceae, SK: Klinčekovec voňavý) používáme jako výrazné antiseptikum, blokuje růst bakterií včetně streptokoků a stafylokoků, brzdí růst plísní a má i protivirové účinky. Působí i na vajíčka parazitů. Tlumí nutkání ke zvracení. Ve stomatologii lokálně znecitlivuje a tím snižuje bolestivost zubního nervu. Působí na nehojící se a hnisající rány. Odpuzuje hmyz.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Antioxidant. Normální činnost kardiovaskulárního systému - oběh – prokrvení. Normální trávení - chuť k jídlu. Libido. Normální funkce dýchacího systému. 

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/hrebicek-kvet-kapky-tinktura-50-ml-p-2423

Dávkování: 3x denně 5-10 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:antiseptikum,zvracení,hnisavé rány,stomatologické anestetikum,afty, paraziti vajíčka, odpuzuje hmyz, repelent, viry, bakterie, plísně.