Horec žltý kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) z kořenu hořce žlutého.

Hořec žlutý podporuje tvorbu slin a trávicích šťáv. Příznivě ovlivňuje dyspeptické projevy u poruch funkce žlučníku, jater a slinivky. Podporuje krvetvorbu a slouží jako tonikum při rekonvalescenci po těžkých chorobách.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) z kořenu hořce žlutého. T3/K1

Hořec žlutý (Gentiana lutea, čeleď hořcovité - Gentianaceae, SK: Horec žltý) patří mezi amara. Podporuje tvorbu slin a trávicích šťáv. Příznivě ovlivňuje dyspeptické projevy u poruch funkce žlučníku, jater a slinivky. Podporuje krvetvorbu a slouží jako tonikum při rekonvalescenci po těžkých chorobách. Působí podobně jako zeměžluč. 

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální trávení. Osvěžení těla.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/horec-zluty-koren-kapky-tinktura-50-ml-p-2427

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Neužívat při žaludečních a dvanáctníkových vředech, při krvácení do zažívacího ústrojí a při vysokém krevním tlaku. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:amara,trávení,dyspepsie,játra,žlučník,slinivka,rekonvalescence,krvetvorba,nechutenství.