Slamiha piesočná kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) z květu smilu písečného.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) z květu smilu písečného.

Smil písečný (Helichrysum arenarium, čeleď hvězdnicovité - Asteraceae, SK: Slamiha piesočná). Podle nejnovějších výzkumů obsahuje smil písečný - dříve protěž písečná -  takové množství účinných látek, že by mohl být využíván mnohem komplexněji. Rostlina obsahuje hořčiny, které ovlivňují vylučování žluči, zlepšují trávení a urychlují metabolismus. Důležitými obsahovými látkami jsou kempferol a naringenin, které ovlivňují sekreci slinivky břišní. Celkově pak posiluje látkovou výměnu zvyšováním antitoxické funkce jater. Dále působí antibakteriálně a to zvláště v oblasti slinivky a žlučových cest.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce jater a žlučníku. Normální činnost urogenitálního systému žen.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/smil-pisecny-kvet-kapky-tinktura-50-ml-p-2452

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. Neužívat při neprůchodnosti žlučových cest.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:játra,žlučník,slinivka zánět slinivky,pankreatitida.