Prvosienka jarná kvet kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) z květu prvosenky jarní (petrklíče).

Prvosenka ředí hleny a zlepšuje jejich vykašlávání. Je vhodná při běžném nachlazení spojeném se zahleněním plic nebo průdušek. Tlumí neproduktivní kašel. Bylina je močopudná, tlumí záněty, pomáhá rozpadu močových kamenů.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) z květu prvosenky jarní (petrklíče).

Prvosenka jarní květ (Primula veris, čeleď prvosenkovité - Primulaceae, SK: Prvosienka jarná) ředí hleny a zlepšuje jejich vykašlávání. Je vhodná při běžném nachlazení spojeném se zahleněním plic nebo průdušek. Působí při zánětech dolních cest dýchacích. Tlumí neproduktivní kašel. Bylina je močopudná, tlumí záněty, pomáhá rozpadu močových kamenů. Celkově zklidňuje, osvědčila se při nervových třesech a bolestech hlavy psychického původu. Působí i proti dně, revmatismu, závratím a migréně.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Nervová rovnováha - uklidnění – relaxace. Normální funkce dýchacího systému. Antioxidant. Normální činnost srdce. Relaxace - dobrá nálada. 

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/prvosenka-petrklic-kapky-tinktura-50-ml-p-2523

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód: vykašlávání, rozpouštění ředění hlenů, kašel, hleny, průdušky, plíce, močové kameny, záněty, třesy, bolest hlavy, dna, revmatismus, závratě, migréna.