Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Karmelitánske kvapky (tinktúra) 50 ml

Karmelitánske kvapky - tinktúra (extrakt) - zmes bylín pri žalúdočných ťažkostiach.

Viac detailov

Skladem

154 Kč

Detaily

Karmelitánské kapky - tinktura (extrakt) - směs bylin při žaludečních obtížích.

Složení: meduňka lékařská (Melissa officinalis), hřebíčkovec vonný (Caryophyllus aromaticus), koriandr setý (Coriandrum sativum), skořicovník cejlonský (Cinnamomum zeylanicum), citroník limonový (Citrus limon), muškátovník vonný (Myristica fragrans).

Již Karel Veliký věděl, jak mocná bylinka je meduňka lékařská a proto nařídil, aby byla pěstována v každé zahradě. Obsahuje velké množství silic s obsahem citralu a citronelalu, které jsou svým účinkem velmi podobné silicím máty a bergamotu. Zvyšují sekreci žluči, uvolňují křeče hladkého svalstva žaludku a střevního traktu. Spazmolytický účinek meduňky umocňuje hřebíčkovec vonný, který díky vysokému obsahu acetyleugenolu má významný protikřečový účinek. Dále u něho byly prokázány protizánětlivé a antibakteriální účinky. Antibakteriální účinek směsi doplňuje koriandr setý, který obsahuje linalol s fytoncidním účinkem. Také koriandr se podílí na uvolnění křečí hladkého svalstva zažívacího ústrojí. Skořicovník cejlonský povzbuzuje slinné žlázy k tvorbě slin a tvorbu trávicího enzymu trypsinu, čímž stimuluje trávení a působí jako účinné karminativum. Patří k nejdůležitějším lékům ajurvédského lékařství a velmi uznávaným lékem při léčbě zažívacích problémů je také v tradiční čínské medicíně. Směs dále harmonizuje citroník limonový, který má významné protizánětlivé účinky a muškátovník vonný, který také podporuje trávení.

Zdravotní tvrzení týkající se této směsi léčivých rostlin ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce dýchacího systému. Kognitivní a duševní zdraví . Pozitivní nálada - relaxace – spánek. Normální činnost oběhové soustavy. Hormonální rovnováha. Normální činnost kardiovaskulárního systému -oběh – prokrvení. Normální trávení - chuť k jídlu. Libido. Normální trávení - produkce plynů. Imunitní systém – antioxidant. Normální činnost nervové soustavy. Normální stav pokožky. Normální činnost močových cest. Osvěžení těla. Normální hladina glukózy v krvi. Normální stav svalů a kloubů.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-vicedruhove-c-169_171/karmelitanske-kapky-tinktura-50-ml-p-30

Dávkování: 15-20 kapek dle potřeby, maximálně však 3x denně do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Omezení užívání:

  • neužívat dlouhodobě, dodržujte doporučené dávkování, protože myristicin obsažený v muškátovníku je ve vyšších dávkách toxický
  • neužívat u alergiků (vysoký obsah silic)
  • při snížené funkci štítné žlázy

Recenzie

Napísať recenziu

Karmelitánske kvapky (tinktúra) 50 ml

Karmelitánske kvapky (tinktúra) 50 ml

Karmelitánske kvapky - tinktúra (extrakt) - zmes bylín pri žalúdočných ťažkostiach.