Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Listnatec tŕnitý kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktúra (extrakt) z koreňa listnatca bodlinatého.

Listnatec bodlinatý je veľmi účinný na kŕčové žily, hemoroidy a zápaly žíl. Pôsobí na stiahnutie žíl za súčasného zlepšovania ich pružnosti, zlepšuje krvný obeh a tým zmenšuje veľkosť kŕčových žíl. Rovnakým mechanizmom pôsobí aj na hemoroidy. Ovplyvňuje aj syndróm ťažkých nôh, ktorými trpia najmä ženy, ktoré musia vo svojom zamestnaní stáť.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Detaily

Tinktura (extrakt) z kořenu listnatce bodlinatého. T2/K1

Listnatec bodlinatý (Ruscus aculeatus, čeleď chřestovité - Asparaceae, SK: Listnatec tŕnitý) je významnou cévní bylinou. Její vliv na cévní systém je nesporný a svým způsobem i vyjímečný pro svoji komplexnost. Je velmi účinný na křečové žíly, hemoroidy a záněty žil. Křečové žíly kromě stravovacích návyků a životního stylu do značné míry ovlivňují i dědičné predispozice. Vznik křečových žil provázejí průvodní jevy jako je svědění nohou, noční křeče a v neposlední řadě pigmentové skvrny na pokožce holení kosti. Dochází k prodlužování a rozšiřování žil v dolních končetinách a městnání žilní krve. Listnatec bodlinatý svými účinnými látkami působí na stažení žil za současného zlepšování jejich pružnosti, zlepšuje krevní oběh a tím zmenšuje velikost křečových žil. Stejným mechanismem působí i na hemoroidy. Ovlivňuje i syndrom těžkých nohou, kterými trpí zejména ženy, které musí ve svém zaměstnání stát.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. 

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.  

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/listnatec-bodlinaty-tinktura-50-ml-p-3240

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Omezení užívání - nevhodné spolupůsobení s přípravky s alfa-adrenergní aktivitou.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:křečové žíly,varixy,hemoroidy,těžké nohy,městnání žilní krve,metroragie,lymfa, žilní oběh, žilní krev.