Listnatec tŕnitý kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) z kořenu listnatce bodlinatého.

Listnatec bodlinatý je velmi účinný na křečové žíly, hemoroidy a záněty žil. Působí na stažení žil za současného zlepšování jejich pružnosti, zlepšuje krevní oběh a tím zmenšuje velikost křečových žil. Stejným mechanismem působí i na hemoroidy. Ovlivňuje i syndrom těžkých nohou, kterými trpí zejména ženy, které musí ve svém zaměstnání stát.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) z kořenu listnatce bodlinatého. T2/K1

Listnatec bodlinatý (Ruscus aculeatus, čeleď chřestovité - Asparaceae, SK: Listnatec tŕnitý) je významnou cévní bylinou. Její vliv na cévní systém je nesporný a svým způsobem i vyjímečný pro svoji komplexnost. Je velmi účinný na křečové žíly, hemoroidy a záněty žil. Křečové žíly kromě stravovacích návyků a životního stylu do značné míry ovlivňují i dědičné predispozice. Vznik křečových žil provázejí průvodní jevy jako je svědění nohou, noční křeče a v neposlední řadě pigmentové skvrny na pokožce holení kosti. Dochází k prodlužování a rozšiřování žil v dolních končetinách a městnání žilní krve. Listnatec bodlinatý svými účinnými látkami působí na stažení žil za současného zlepšování jejich pružnosti, zlepšuje krevní oběh a tím zmenšuje velikost křečových žil. Stejným mechanismem působí i na hemoroidy. Ovlivňuje i syndrom těžkých nohou, kterými trpí zejména ženy, které musí ve svém zaměstnání stát.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. 

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.  

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/listnatec-bodlinaty-tinktura-50-ml-p-3240

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Omezení užívání - nevhodné spolupůsobení s přípravky s alfa-adrenergní aktivitou.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:křečové žíly,varixy,hemoroidy,těžké nohy,městnání žilní krve,metroragie,lymfa, žilní oběh, žilní krev.