Senovka grécka kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) ze semen pískavice řeckého sena.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) ze semen pískavice řeckého sena. T4/K1

Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum, čeleď bobovité - Fabaceae, SK: Senovka grécka) obsahuje slizy, flavonoidy, netoxický alkaloid trigonellin, dusíkatý cholin, triterpenové saponiny, lecitin, hořčiny, vitamín PP. Důležitou obsahovou látkou jsou sapogenin diosgenin, který podporuje produkci testosteronu, estrogenu, progesteronu a jiných regulačních hormonů. Tinktura je tedy vhodná jako ženské i mužské afrodisiakum. Pískavice dále používáme pro odkašlání, zlepšení trávení a při nadýmání a průjmech. Droga mírně snižuje hladinu krevního cukru. Posiluje, působí jako tonikum v geriatrii.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální hladina glukózy v krvi. Trávení - chuť k jídlu. Hladina lipidů v krvi - metabolismus lipidů. Normální funkce žaludku, pH rovnováha. Imunitní systém – antioxidant. Poporodní péče, vylučování a menstruace. Normální hladina cholesterolu v krvi.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/piskavice-kapky-tinktura-50-ml-p-3320

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. 

Kód:cukrovka,diabetes,hormony,testosteron,estogen,progesteron,průjem,trávení,nadýmání,kašel, diosgenin, tonikum, geriatrikum, geriatrie, stárnutí, stáří.

OVZ-35.1-18.10.2012-38950