Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies
Chřest (Šatavari) kapky (tinktura) 50 ml Zväčšiť

Šatavari kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktúra (extrakt) z koreňa špargle hroznovitej (Šatavari).

Viac detailov

Skladem

162 Kč

Detaily

Tinktura (extrakt) z kořenu chřestu hroznovitého (Šatavari). T3/K1

Chřest hroznovitý (Asparagus racemosus, čeleď chřestovité - Asparaceae, SK: Šatavari) je významný adaptogen. Působí jako tonikum ženských pohlavních orgánů, plic a imunitního systému. Obsahuje protizánětlivé steroidní glykosidy (diosgenin, shatavarin a sarsapogenin). Působí jako afrodisiakum mužů i žen. Rostlina nastoluje u žen hormonální rovnováhu a tím zlepšuje možnost otěhotnět. V menopauze pomáhá ženám při potížích, jakými jsou např. poševní suchost či suchá pokožka. Působí jako adaptogen imunitního systému. Podáváme při únavě (i chronické), nechutenství či chudokrevnosti (s embilikou a vitánií). Díky stimulaci tvorby prolaktinu zvyšuje produkci mléka kojících žen, studie naznačují, že rostlina i brzdí rozvoj rakoviny prsu. Z toho se dá vyvozovat, že rostlina stimuluje činnost hypofýzy. Dále jsou prokázány protizánětlivé účinky v oblasti žaludku (žaludeční vředy), močových cest (zánět močové trubice a močového měchýře), rozpouští močové kameny a písek, ale pomáhá i při dráždivém neproduktivním kašli.

Kontraindikace: průjmy, nadýmání, plynatost (nebo kombinovat se zázvorem), autoimunitní onemocnění.

Interakce: prokazatelně zabraňuje dráždění žaludku přípravky na bázi salicylátů (aspirin) a brání vzniku průjmu při užívání cisplatiny.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Kojení. Menopauza. Normální trávení. (Před a po) menstruační komfort. Mužský pohlavní reprodukční systém. Normální činnost kardiovaskulárního systému. Vitalita. Ženský reprodukční systém. Menopauza. Duševní pohoda - stres - spánek. Normální funkce močové soustavy.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

OVZ-35.1-17.10.2014-64094

<

Recenzie

Napísať recenziu

Šatavari kvapky (tinktúra) 50 ml

Šatavari kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktúra (extrakt) z koreňa špargle hroznovitej (Šatavari).