Rozchodnica ružová kvapky (tinktúra) 50 ml

Rhodiola (rozchodnice růžová) tinktura (extrakt) z kořenu.

Rozchodnice je adaptogen, který některými svými účinky předčí i žen-šen. Regeneruje sluchový nerv, zlepšuje krevní obraz, odstraňuje únavu, pomáhá při rekonvalescenci po úrazech a těžkých nemocech, snižuje hladinu cukru a posiluje imunitní  systém. Zlepšuje  paměť a lehčí formy Parkinsonovy nemoci. Zvládá stres a vysoké pracovní zatížení.

Viac detailov

Skladem

135 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Rhodiola (rozchodnice růžová) tinktura (extrakt) z kořenu rostliny.

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea, čeleď tlusticovité - Crassulaceae, SK: Rozchodnica ružová) patří k rostlinám, které jsou již velmi dlouhou dobu využívány v lidovém léčitelství jako byliny posilující. U rozchodnice růžové byla prokázána přítomnost flavonoidů, glykosidů a fenolických sloučenin s adaptogenními účinky. Těmito vlastnosti předčí i žen-šen. Pomáhá při regeneraci sluchového nervu, zlepšuje krevní obraz, odstraňuje únavu, pomáhá při rekonvalescenci po úrazech a těžkých onemocněních, snižuje hladinu cukru a posiluje imunitní systém. Může zlepšit i paměť a lehčí formy Parkinsonovy nemoci. Pomáhá zvládat stres a vysoké pracovní zatížení. Pomáhá zvládat i přetížení při studiu či v rodině (péče o děti, nemocné, nemohoucí atd.). Podporuje odvahu v krizových situacích, dává nám chuť být ve společnosti (nikoliv o samotě). Dodává energii lidem žijících ve městech. Uvolňuje strach, působí antidepresivně a povzbudivě. 

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Kognitivní a duševní výkonnost. Krevní oběh. Normální trávení. Fyzický výkon a kondice. Antioxidant. Adaptogen - nervový systém. Únava – stres. Srdce a cévní systém – okysličení.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/rhodiola-kapky-tinktura-50-ml-p-35 

Dávkování: 3x denně 20 kapek, večerní dávku aplikujte nejméně 2 hod před spánkem. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Kontraindikace: autoimunitní onemocnění.

Omezení užívání:

  • neužívat dlouhodobě (max. 6-8 týdnů) 

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód: adaptogen, sluchový nerv, sluch, nemoci sluchu, imunita, únava, krevní obraz, rekonvalescence, paměť, Parkinson, mangan, zinek, stříbro, titan, regenerace sluchového nervu, adaptogeny, Parkinsonova nemoc demence, serotonin, deprese, dopamin, mozek.