Krasovlas bezbyľový kvapky (tinktúra) 50 ml

 Tinktura (extrakt) z kořenu pupavy.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) z kořenu pupavy.

Pupava bezlodyžná (Carlina acaulis, čeleď hvězdicovité - Astreaceae, SK: Krasovlas bezbyľový) Obsahuje silici (1,5 - 2%) s hlavní složkou karlinaoxidem se značným fytoncidním účinkem, dále třísloviny, pryskyřici a 18-22% inulinu. Působí proti bakteriím, virům i plísním. Obsahuje zvláštní enzym způsobující srážení mléka, zvyšuje vylučování trávicích enzymů. Pupavu používáme detoxikačně, protože zlepšuje činnost ledvin a aktivizuje činnost potních žláz (zlepšuje vylučování kuchyňské soli a některých odpadních metabolitů). Podáváme při horečnatých nemocech bakteriálního i virového původu, zejména při zánětu dýchacích a močových cest, ale i ledvin, žaludku a při zahlenění průdušek. Působí při zánětu prostaty, zvětšení prostaty starších mužů a má i jistý účinek při rakovině prostaty. Dezinfikuje střevní trakt, je tedy vhodná při dyspeptických potížích a infekčních průjmech, zlepšuje trávicí proces, upravuje stolici. Vypuzuje hlísty. Vně užíváme při plísňových onemocněních, na hnisavá kožní ložiska a na sekundárně infikované ekzémy. U nás není rostlina příliš preferována, ale například v Německu je velmi žádaná. 

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Droga je netoxická a nebyly zjištěny žádné závažnější nežádoucí účinky.

Kód: přírodní antibiotikum, antibiotické, antibiotický, bakterie, viry, plísně, plíseň, enzym, detoxikace, potní žlázy, horečky, horečka, zánět močových cest, močové cesta, dýchací cesty, dýchacích cest, prostaty, rakovina, dezinfekce střevního traktu, průjem, průjmy, dyspepsie, ekzém, hnisání kůže, vylučování sůl, soli, trávicí enzymy, trávení.