Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Žindava európska kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktúra (extrakt) z vňate žindavy európskej.

Žindava európska vnútorne pôsobí pri zápaloch horných i dolných dýchacích ciest, pri poruchách trávenia a peptickom vrede. Zvonka používame na kloktanie pri bolestiach v krku a zápaloch ústnej sliznice a ďasien. Tinktúru použijeme aj na prípravu mastí pôsobiacich na atopické ekzémy, kožné vyrážky, vredy či zahnisané rany.

Viac detailov

Skladem

142 Kč

Detaily

Tinktura (extrakt) z natě žindavy evropské.

Žindava evropská (Sanicula europaea, čeleď miříkovité - Apeaceae, SK: Žindava európska) vnitřně působí při zánětech horních i dolních cest dýchacích, při poruchách trávení a peptickém (žaludečním) vředu. Vně používáme ke kloktání při bolestech v krku a zánětech ústní sliznice a dásní. Tinkturu použijeme i pro přípravu mastí působících na atopické ekzémy, kožní vyrážky, vředy či zahnisané rány.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce dýchacího systému.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící matky a zesláblé osoby. Nepřekračujte denní dávku.

Kód: zánět, horní cesty dýchací, dolní cesty dýchací, peptický vřed, žaludeční vředy, gastroduodenální, bolest v krku, zánět ústní dutiny, ústní dutina, dásně, žindavová mast, atopický ekzem, kožní vyrážky, kůže, vředy, zahnisané rány, žaludeční vředy, peptické.