Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies
Snášenlivost kapky (tinktura) 50 ml Zväčšiť

Znášanlivosť kvapky (tinktúra) 50 ml

Znášanlivosť - bylinná tinktúra (extrakt) - zmes na zmiernenie vedľajších účinkov chemoterapie a biologickej liečby.

Viac detailov

Skladem

159 Kč

Detaily

Snášenlivost - bylinná tinktura (extrakt) - směs pro zmírnění vedlejších účinků chemoterapie a biologické léčby.

Složení: Dvouzubec trojdílný (Bidens tripartita), bukvice lékařská (syn. čistec lékařský) (Betonica officinalis (syn. Stachys officinalis), Zázvorovník pravý (zázvor) (Zingiber officinale).

Působením cytostatik na kostní dřeň mohou být zasaženy krvetvorné buňky a tím začne jejich počet klesat, vlivem cytostatik na epitel trávícího ústrojí se mohou v ústech tvořit nepříjemné vřídky a povlaky, pacienti mohou trpět nevolností, zvracením či průjmy. Vlivem na buňky vlasového folikulu dochází k vypadávání vlasů, velmi citlivé jsou i zárodečné pohlavní buňky, či embryonální tkáň. Ani biologická léčba, která působí cíleněji, není bez nežádoucích účinků. Zde je častá kožní toxicita projevující se akné, červeným zbarvením kůže v důsledku rozšíření krevních cév, olupováním kůže v drobných šupinkách. Velmi nepříjemné mohou být změny na nehtech. Kromě kožní toxicity se může pacient podstupující biologickou léčbu setkat s únavou, nevolností, zvracením či průjmy. Některá léčiva mohou mít škodlivý vliv na srdeční sval, vést ke zvýšení tlaku krve, způsobit krvácení či zhoršit hojení ran.

Dvouzubec trojdílný patří k velmi universálním drogám a přesto, že je to bylinka poměrně hojně se vyskytující v naší oblasti, je stále málo využívána. Její předností je komplexní účinek na látkovou výměnu s velmi jemným účinkem. Nejdůležitějšími účinnými látkami dvouzubce trojdílného jsou flavonoidy. Spolu s minerálními látkami obsaženými v rostlině (mangan) stimulují a urychlují metabolismus, podporují krvetvorbu a harmonizují funkci nadledvinek. Ve spojení s bukvicí lékařskou minimalizují negativní dopady chemoterapie na lidský organismus. Experimentálně byl prokázán antialergický účinek a možnost využití při léčbě psoriázy.

Bukvice lékařská (syn. čistec lékařský) se používá při zánětech a překrvení trávicího traktu a dyspepsii (funkční porucha trávení, charakterizovaná různými zažívacími obtížemi, například říháním, pálením žáhy, nadýmáním, nauzeou, průjmem). Dále je možné ji využít při bolestech hlavy, kataru nosních dutin, zánětu plic, zahlenění a astmatu. Spolu s dvouzubcem trojdílným se osvědčila při potlačení vedlejších účinků chemoterapie.

Zázvorovník pravý (zázvor) řadíme mezi klasické prohřívací drogy, slouží ke zlepšení trávení a zvýšení chuti k jídlu. Celkově povzbuzuje metabolismus. Jeho antibakteriální a protizánětlivé účinky využíváme preventivně proti nachlazení a virózám. Působí i proti nevolnosti.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální stav pokožky.    Antioxidant. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém.    Antiemetická. Působí protizánětlivě. Metabolismus sacharidů. Svaly. Tonus / vitalita - energie – únava. Normální hladina cukru v krvi. Normální činnost kardiovaskulárního systému. Normální trávení, časné těhotenství. Přirozená obranyschopnost. Zdraví během cestování. Imunitní systém – antioxidant. Normální funkce cest dýchacích.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Recenzie

Napísať recenziu

Znášanlivosť kvapky (tinktúra) 50 ml

Znášanlivosť kvapky (tinktúra) 50 ml

Znášanlivosť - bylinná tinktúra (extrakt) - zmes na zmiernenie vedľajších účinkov chemoterapie a biologickej liečby.