Citrónovník rajský kvapky (tinktúra) 50 ml

Tinktura (extrakt) ze semen grapefruitu (grepu). Tinktura ze semen působí proti většině bakterií, proti virům, plísním a kvasinkám včetně Candida albicans. Možné je i vnější užití na afty, opary, paradontózu, dezinfekci ranek na kůži a podobně.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Tinktura (extrakt) ze semen grapefruitu (grepu).

Grapefruit (Citrus paradisi, čeleď routovité - Rutaceae, SK: citrónovník rajský).

Semena grapefruitu obsahují hořčiny, bioflavonoidy a glykosidy. Tinktura ze semen působí proti bakteriím (prokázáno u zlatého stafylokoka (Staphylococcus aureus), Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, či beta hemolytickému streptokokovi (Streptococcus aureus). Předpokládá se účinek proti většině bakterií. Dále působí na viry, plísně a kvasinky včetně Candida albicans. Možné je i vnější užití na afty, opary, paradontózu, dezinfekci ranek na kůži a podobně. Terapeuticky výhodné je zjištění, že tinktura působí již ve velmi malých dávkách a zároveň je bezpečná. Uváděné nežádoucí interakce s léky platí zejména pro dužinu grapefruitu, nicméně je naší povinností uvést, že šťáva plodu zvyšuje účinek léků proti vysokému tlaku a ovlivňuje působení antidepresiv, imunosupresiv a chemoterapie.

Přípravek není vyroben z koncentrátu, ale přímo ze semen grapefruitu.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Mikrobiologická rovnováha těla. Přirozená obranyschopnost.   

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Kód: atb, přírodní, antibiotika, antibiotikum, viry, bakterie, plísně, kvasinky, paradontóza, ranky, dezinfekce, opary, afty.