Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Pohánkovec japonský kvapky (tinktúra) 50 ml

Pohánkovec(bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z koreňov liečivej rastliny pohánkovca japonského.

Viac detailov

Skladem

249 Kč

Detaily

Křídlatka (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z kořenů léčivé rostliny křídlatky japonské.

Křídlatka japonská (Reynoutria japonica), čeleď rdesnovité - Polygonaceae, SK: Pohánkovec japonskýPůsobí jako přírodní antibiotikum (mj. proti borelióze), proti virům, chrání CNS, má antimutagenní a antikarcinogenní účinky a další a další působení.

Co je to vše platné, když je rostlina z neznámých důvodů zakázána pro vnitřní užití a to i přes to, že jsou u křídlatky v seznamu léčivých rostlin EU on hold uvedena zdravotní tvrzení (byť pouze nepodstatná). Tím nám i Evropská komise dává najevo, že je rostlina bezpečná, ale zároveň ji zakazuje. Pan Buhner používá kořen křídlatky s velkým úspěchem v boji proti boreliím včetně neuroboreliózy, pro více informací doporučuji zakoupení jeho knihy "Borelióza". Pro zajímavost uvádím, že se z jejich mladých listů připravuje chutný salát.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Antioxidant. Menopauzální konfort.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina křídlatka japonská.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Ukládejte mimo dosah dětí. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: z neznámých důvodů není rostlina v EU schválena k vnitřnímu užití, v tradiční čínské medicíně se používá běžně. Proto tedy "jen pro vnější užití".

Kód: antibiotikum, borelióza, Buhner, ATB, protokol dle Buhnera, neuroborelióza.