Prerastlík čínsky kvapky (tinktúra) 50 ml

Prorostlík (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z kořenů léčivé rostliny prorostlíku čínského.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Prorostlík (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z kořenů léčivé rostliny prorostlíku čínského.

Prorostlík čínský (Bupleurum scorzoneraefolium, čeleď miříkovité - Apiaceae, SK: prerastlík čínsky) obsahuje v kořenech protizánětlivě působící saicosaponiny A, B, D, dále silici, kyselinu palmitou a olejovou, flavonoidy kvercetin, rutin a narcissin, bupleurumol, glukózu, fruktózu, polysacharidy, furanaldehyd furfurol, steroly, minerální látky atd. Nejčastěji se užívá při hepatitidě, cirhóze a zánětu žlučníku. Saicosaponiny tlumí růst jaterních nádorových buněk. Působí na bolesti hlavy, podžebří, při depresích, závratích a na nepravidelnou a bolestivou menstruaci. Ovlivňuje krátký dech, astma, únavu, astenii, pokles dělohy, hemoroidy. Ovlivňuje horečku, tuberkulózu, chřipku a infekce žaludku způsobené Helicobacter pylori.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina prorostlík čínský.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Kód: hepatitida, cirhóza, zánět žlučníku, rakovina jater, bolest hlavy, deprese, závratě, nepravidelná menstruace, bolestivá menstruace, astma, únava, astenie, pokles dělohy, hemoroidy, chřipka, horečka, tuberkulóza, žaludek.