Amara kvapky (tinktúra) 50 ml

Amara tinktura (extrakt) - směs bylin vhodná pro podporu trávení a při nechutenství.

Viac detailov

Skladem

139 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Amara tinktura (extrakt) - směs bylin vhodná pro podporu trávení a při nechutenství.

Složení: vachta trojlistá (Menyanthes trifoliata), hořec žlutý (Gentiana lutea) a zeměžluč lékařská (Centaurium erythraea). 

Vachta trojlistá patří mezi tzv. čistá amara, je vytrvalá bylina, v současné době v České republice chráněná. Je velmi ceněna pro své digestivní účinky, především při žaludeční vegetativní dystonii. Díky obsaženým hořčinám - derivátům iridolů, flavonoidům, především rutosidu, minerálních látek ( jód, železo, mangan) působí velmi komplexně při léčbě zažívacích potíží. Podporuje tvorbu žaludečních šťáv, urychluje trávení a v neposlední řadě posiluje krevní oběh. Podporuje tvorbu prostaglandinů s protizánětlivým účinkem. Směs vhodně doplňuje podobně působící hořec žlutý a zeměžluč lékařská.

Zdravotní tvrzení týkající se této směsi léčivých rostlin ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální trávení. Osvěžení těla.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-vicedruhove-c-169_171/amara-kapky-tinktura-50-ml-p-53

Dávkování: 3x denně 10-15 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. 

Kód:amara,žluč,trávení,digestivum,dispepsie,žaludek,nevolnost,těžkost,nechutenství.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133/1