Cesnak medvedí kvapky (tinktúra) 50 ml

 • ALOJ0380
 • Nové
 • Poslať známemu

  Cesnak medvedí kvapky (tinktúra) 50 ml

  Cesnak medvedí kvapky (tinktúra) 50 ml

  Česneková tinktura (extrakt) z listů a květních pupenů česneku medvědího.

  Príjemca :

  * Povinné polia

    alebo  Zrušiť

 • Zdieľať na Facebooku

121 Kč

Dostupnosť: Skladem

Česneková tinktura (extrakt) z listů a květních pupenů česneku medvědího.

Česneková tinktura (extrakt) z listů a květních pupenů česneku medvědího.

Česnek medvědí (Allium ursinum, čeleď česnekovité - Alliaceae, SK: Cesnak medvedí) patří k nejstarším léčivým bylinám. Až do začátku 20. století, kdy byl isolován alliin, však zůstávalo záhadou, jaká účinná látka je zodpovědná za antibiotické vlastnosti česneku. Antibakteriální účinek alliinu je však aktivován až když se dostane do kontaktu s enzymem alliinázou – tím vznikne allicin - látka se širokospektrými antibiotickými vlastnostmi. Tento širokospektrální antibiotický účinek byl ověřen za 1. světové války, kdy pomocí česneku byly úspěšně léčeny zanícené rány a amébovité infekce. Později byl potvrzen účinek proti původci tuberkulózy, salmonelózy, chřipkovým virům. Byl prokázán také účinek proti bakteriím způsobujícími žaludeční vředy, v některých případech je účinný i proti zlatému stafylokoku. Má významné protiplísňové účinky, zejména proti kvasince Candida albicans. Následující stať je převzata z článku "Amalgám a jeho účinky" na http://www.artbos.cz/clanek/146/Amalgam-a-jeho-ucinky.htm : V česneku medvědím a v menší míře také v česneku jsou obsaženy tzv. sulfhydrylové skupiny (vazby mezi sírou a vodíkem), které přijímají rtuť do krve a mohou ji vylučovat přes ledviny. Česnek medvědí má podobné účinky jako syntetický tvůrce chelátů DMPS. Nemobilizuje však tak velké množství těžkých kovů, proto odvod trvá déle, tím je ale šetrnější pro tělo a s menšími projevy detoxikace. Česnek medvědí se může brát ve vysoké dávce, až k čichové hranici. V předjaří se dá připravit čerstvý jako salát. (Roste na vlhkých lesních půdách. Pozor: nezaměňovat s jedovatými listy konvalinek. Čichová zkouška: česnek medvědí voní po česneku). S trochou olivového oleje se dá z česneku medvědího vyrobit pesto (čerstvé listy, nasekané, naložené v oleji), jinak se z něj dá připravit též tinktura. Česnek medvědí se může brát již před a po odstranění plomb.V kombinaci s chlorellou je detoxikace ještě silnější. Česnek medvědí je 3 až 4krát účinnější než česnek setý, působí preventivně proti nemocem srdce a krevního oběhu, rakovině, posiluje zažívací funkce a můžeme ho nasadit proti střevním parazitům a jiným původcům. Česnek medvědí i chlorella mohou ale vyjmout rtuť pouze z tkáňových vazeb. (konec citace) 

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Vylučování těžkých kovů, metabolismus cholesterolu, normální činnost oběhové a střevní soustavy. Normální činnost kardiovaskulární soustavy (srdce).

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/cesnek-medvedi-kapky-tinktura-50-ml-p-61 

Dávkování: 3x denně 20 kapek, nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód: antibiotikum, antivirové, antivirotikum, antimykotikum, protiplísňové, kvasinky, proti kvasinkám, antimykotické, chřipka, žaludeční vředy, zlatý stafylokok, Candida albicans, střevní paraziti, plísně, těžké kovy, detoxikace, viry, bakterie.

Obsah 100% alkoholu 0,02
druh položky výrobek

Related Products