Imelo BIO kvapky (tinktúra) 50 ml

Jmelí z jabloně tinktura (extrakt) BIO 50 ml. Kód kontrolní organizace: CZ-BIO-002.

Jmelí bílé (Viscum album, čeleď santálovité -Santalaceae, SK: Imelo biele) používáme ke snížení vysokého krevního tlaku, jako antisklerotikum, pro harmonizaci činností žlučníku a slinivky a pro aktivaci imunitního systému.

Viac detailov

Skladem

340 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Jmelí z jabloně tinktura (extrakt) BIO 50 ml. Kód kontrolní organizace: CZ-BIO-002.

Jmelí bílé (Viscum album, čeleď santálovité -Santalaceae, SK: Imelo biele) používáme velmi úspěšně ke snížení vysokého krevního tlaku (hypertenze) na běžné hodnoty (120/80 - 140/90). Po 6 týdenní kůře (3 balení přípravku) dochází v 70 % případů k normalizaci krevního tlaku. Doporučujeme pouze po skončení kůry nějaký čas přípravu čajů z hlohu (hloh list+květ střídáme s plodem). Dalšími účinky této byliny je antisklerotické působení, tlumí závratě a někdy i bolesti hlavy, má kardiosedativní působení, rozšiřuje vlásečnice a pomáhá při návalech krve do hlavy, zejména v klimakteriu. Harmonizuje vylučování žluče do střev a činnost slinivky. Jmelí také vykazuje účinek proti různým druhům rakoviny. Obecně působí jmelí v těle takto: umí naprogramovat rakovinným buňkám apoptózu (buněčnou smrt). Dále jmelí aktivuje imunitní systém a působí i na zvýšení počtu buněk imunitního systému (makrofágy, granulocyty, B-lymfocyty, T-lymfocyty, NK buňky). Působí i mírné prohřívání těla. V neposlední řadě jmelí chrání DNA před buněčnými jedy, pacient tedy lépe snáší nejen chemoterapeutickou léčbu, ale i ozařování. Bylina zvyšuje i tvorbu beta-endorfinů (tělesný opiát), takže pacient méně vnímá případnou bolest. Účinky jmelí byly klinicky zkoumány při rakovině prsu, střev, plic, vaječníků, hlavy, krku, žaludku, kůže a děložního čípku.

Účinky na organismus se s největší pravděpodobností liší i podle druhu hostitelského stromu, tedy jmelí z  jabloně bude navíc blahodárně působit proti psychickému napětí a depresím.

Zdravotní tvrzení schválená EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin): Antioxidant. Hladina lipidů v krvi - metabolismus lipidů. Imunitní systém. Přirozená obranyschopnost-odolnost. Normální činnost cévní soustavy. 

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.  

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/jmeli-z-jablone-kapky-tinktura-50-ml-p-3221

Dávkování:

- muži 3x denně 5 - 20 kapek do vody či čaje a to tak, že první den 3 x 5, druhý den 3 x 6 atd., až na cílových 3 x 20 kapek a toto dávkování dodržujeme do skončení kůry.

- ženy 3x denně 3 - 15 kapek do vody či čaje a to tak, že první den 3 x 3, druhý den 3 x 4 atd., až na cílových 3 x 15 kapek a toto dávkování dodržujeme do skončení kůry.                  

Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. 

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:hypertenze,vysoký tlak,periferní prokrvení,geriatrikum,rakovina,žlučník,slinivka