Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Divozel veľkokvetý kvapky (tinktúra) BIO 50 ml

Divozel tinktúra (extrakt) BIO z kvetu divozelu veľkokvetého. Kód kontrolnej organizácie:CZ-BIO-002. T3/K1

Divozel veľkokvetý (Verbascum densiflorum, čeľaď krtičníkovitá -Scrophulariaceae, SK: Divozel veľkokvetý) podporuje vykašliavanie a tlmí kŕče priedušiek. Obsahuje antivírusové látky. Výťažok z divozelu zvyšuje funkciu sleziny a týmusu -dochádza k zlepšeniu stavu slizníc a imunitného systému.

Viac detailov

Skladem

340 Kč

Detaily

Divizna tinktura (extrakt) BIO z květu divizny velkokvěté. Kód kontrolní organizace: CZ-BIO-002. T3/K1

Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum, čeleď krtičníkovité - Scrophulariaceae, SK: Divozel veľkokvetý) je dvouletá rostlina, která se hojně vyskytuje po celé Evropě. Užívanou částí jsou především květy. Je třeba mít na paměti, že semena jsou jedovatá. Léčivé účinky byliny v oblasti dýchacích cest byly známy a hojně využívány už ve středověku. Divizna obsahuje především slizy a saponiny, které podporují vykašlávání, tlumí křeče průdušek a průdušinek při bronchiálním astmatu. Nejnovější výzkumy také ukazují na přítomnost antivirových látek a látek, které brání reprodukci cizorodých proteinů v lidských buňkách. Výtažek z divizny zvyšuje funkci sleziny a brzlíku, čímž sekundárně dochází ke zlepšení stavu sliznic a imunitního systému.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce dýchacího systému. Normální trávení. Normální stav slizničních buněk. Normální činnost močového měchýře a ledvin. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Normální činnost hltanu a dýchacích cest.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má. 

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-jednodruhove-c-169_2/divizna-50-ml-kapky-tinktura-p-5.

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Z důvodu obsahu alkoholu nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Kontraindikace: autoimunitní onemocnění.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód:slezina,brzlík,sliznice,imunita,astma,kašel,hleny vykašlávání, na kašel, průdušky, průdušinky, viry.