Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Informace

Doporučujeme

 • 155 Kč

  Tinktúra (extrakt) z koreňa šalvie červenokorennej. Šalvia červenokorenná má protizápalové a antibakteriálne pôsobenie, posilňuje imunitu, krvný obeh, podporuje regeneráciu tkanív, znižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Pôsobí pri nespavosti, búšení srdca, ateroskleróze, angíne pectoris, cirhóze, poruchách menštruácie, podráždenosti a nespavosti.

 • 264 Kč
  2 Recenzia(e)

  Herpestop tinktúra (extrakt) - zmes bylín pôsobiacich na herpesvírusy, papilomavírusy aj chrípkové RNA vírusy. Pôsobenie prípravku je veľmi rýchle a nekompromisné, a to najmä v začiatkoch choroby.

 • 297 Kč
  1 Recenzia(e)

  100% miazga (latex, živica) stromu Croton lechleri (dračia krv - Sangre de Drago). Dračia krv je miazgou stromu Croton lechleri. Jej užívanie obmedzuje riziko vzniku nádorového ochorenia čriev a žalúdka. Indukuje aj smrť rakovinových buniek. Môžeme ju použiť aj pri angínach. Dračia krv má antimikrobiálne, antibakteriálne, antimykotické a antivírusové...

 • 188 Kč

  100% miazga (latex, živica) stromu Croton lechleri (dračia krv - Sangre de Drago). Dračia krv je miazgou stromu Croton lechleri. Jej užívanie obmedzuje riziko vzniku nádorového ochorenia čriev a žalúdka. Indukuje aj smrť rakovinových buniek. Môžeme ju použiť aj pri angínach. Dračia krv má antimikrobiálne, antibakteriálne, antimykotické a antivírusové...

 • 139 Kč

  Tinktúra (extrakt) z vňate pľúcnika.

 • 147 Kč

  Tinktúra (extrakt) z koreňa šišiaka bajkalského. Šišiak bajkalský detoxikuje organizmus, úpravuje srdcový rytmus a znížuje krvný tlak. Znižuje aj hladinu cholesterolu v krvi. Klinicky bol overený karcinostatický účinok na rakovinu prostaty, žalúdka, pľúc, pečene, kože a niektorých typov leukémie. Na využitie sedatívnych účinkov prípravku na navodenie...

 • 392 Kč

  Vonný masážny olej celotelový - ruža damašská. Najkvalitnejší mandľový olej a 100 % prírodná silica sú ingrediencie, ktorých spojením dostávame masážny olej so ženskou zmyselnou vôňou a schopnosťou regenerovať pokožku.

 • 139 Kč

  Kapucínka väčšia - tinktúra (extrakt) z plodu kapucínka. Kapucínka väčšia obsahuje účinnú látku glukotropeolín. Pôsobí pri zápaloch žalúdka a pri zápale močových a dýchacích ciest. Pôsobí aj na vedľajšie nosné dutiny. Prípravok Kapucínka plod je veľmi účinný na choroby uvedené na stránkach nižšie v odkaze.

 • 154 Kč
  1 Recenzia(e)

  Metabolizmus a chudnutie - bylinná tinktúra (extrakt) na potlačenie chuti do jedla a na zrýchlenie metabolizmu.

Vyrábíme přes 650 druhů přírodních přípravků (tinktury) z léčivých rostlin a z léčivých hub. Vhodný přípravek nejrychleji naleznete vepsáním hledaného slova do našeho vyhledávače nahoře hned nad tímto textem nebo v bloku NEMOCI vlevo na této stránce.

Bylinné kapky s.r.o.

SÍLA BYLIN V KAŽDÉ KAPCE - BYLINNÉ KAPKY - JE JENOM JEDEN ORIGINÁL - POZNÁTE PODLE LOGA

Tinktury

Zaměřujeme se výhradně na výrobu tinktur a to v těchto produktových řadách:
- Pavlovy kapky (tinktury jednodruhové a vícedruhové)
- Řada inovativních tinktur Bylinkářovo tajemství
- Prémiová řada Duše rostlin (tinktury z živých léčivých rostlin) 
- Tinktury z léčivých rostlin v kvalitě BIO 
- Tinktury z pupenů (gemmoterapie) 
- Homeopaticky zpracované fytoinformační tinktury 
Sortiment neustále doplňujeme na základě nových poznatků z výzkumu i praxe.

Zpracování léčivých rostlin do formy tinktury

Léčivé rostliny zpracováváme čerstvé - živé i sušené, vždy s přihlédnutím k maximální účinnosti a zároveň stoprocentní bezpečnosti výrobku. Část rostlin si sami pěstujeme, část sbíráme ve volné přírodě a část léčivých rostlin nakupujeme ve farmaceutické kvalitě od renomovaných dodavatelů, kteří podrobují léčivé rostliny laboratorní kontrole jak na případný obsah nežádoucích látek, tak i na dostatečný obsah účinných látek. Extrakty jsou notifikovány Ministerstvem zdravotnictví ČR a vyráběny pod nepřetržitým dozorem Celní správy ČR. Více informací o zpracování léčivých rostlin si můžete přečíst na samostatné stránce.

Tinktury ve fytoterapii

Fytoterapie je léčba pomocí léčivých rostlin. Patří mezi metody alternativní medicíny. Přitom léčba léčivými rostlinami je stará jako lidstvo samo. Léčivě působí v rostlině přirozeně obsažený komplex účinných látek. Tyto účinné látky převádíme extrakcí z rostliny do tinktury. Lihové extrakty z rostlin jsou nejúčinnější fytoterapeutika. Obsah lihu není nevýhodou, naopak, líh zlepšuje vstřebávání účinných látek do lidského organismu. Fytoterapie je naděje pro pacienty, kterým oficiální medicína neumí pomoci či nechtějí riskovat následky vedlejších účinků syntetické léčby. V našem širokém sortimentu najdete kapky na většinu potíží.

Léčivé rostliny, které zpracováváme

Artyčok, jam, ploštičník, maralí kořen, šišák bajkalský, čubet, lesklokorka, šalvěj, rhodiola, rakytník, lapacho, hřebíčkovec, tymián, svízel, černý topol, hloh, lopuch, kozlík, bělotrn, karbinec, chaluha, aronie, kontryhel, jírovec, kopretina řimbaba, koriandr, jinan, dračí krev, ořešák černý (americký), gotukola, smetánka, echinacea, čaga, vilcacora, jetel, harpago, jeřáb ptačí, česnek medvědí, štětka, drmek, kotvičník, ostropestřec, lichořeřišnice, anona (graviola), šalvěj červenokořenná, černý bez, kudzu boryt a další.