Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Informace

O nás: Bylinné kapky s.r.o.

 

Zakladatel:

Ing. Pavel Kadaňka, mj. absolvent specializačního programu "Léčivé rostliny" - Farmaceutická fakulta - Univerzita Karlova, Hradec Králové a pozorný mnohaletý posluchač pana Pavla Váni.

Vznik:

Volné sdružení nadšenců fytoterapie existovalo již dlouhou dobu, ale pevný rámec v podobě firmy specializované na výrobu tinktur z léčivých rostlin dal této činnosti zakladatel společnosti Pavel Kadaňka v roce 2009 za  vydatné a  nenahraditelné  pomoci  několika odborníků. Dále   pracují na nových postupech, testují nové přípravky a snaží se, aby fytoterapie byla rovnocenným a důstojným partnerem oficiální medicíně. Jsou to zejména: RNDr. Kateřina Kšicová, PharmDr. Šárka Ulrichová, bylinkáři Dušan Havlík, Vladimír Vytásek a další. Dále jsme čerpali z hlubokých nezištně předávaných znalostí a zkušeností největších guru naší fytoterapie, jakými byli pan Pavel Váňa a pan Josef Zentrich. Silnou inspirací pro naši práci nám byl i velký znalec rostlin a hub MUDr. RNDr. Petr Nohel DrSc.

Sortiment:

Zaměřujeme se výhradně na výrobu tinktur a to v pěti řadách: Pavlovy kapky (tinktury jednodruhové a vícedruhové), prémiová řada Bylinkářovo tajemství, tinktury v kvalitě BIO, tinktury z pupenů - gemmoterapie a homeopaticky ředěné tinktury fytoinformační. Sortiment neustále doplňujeme na základě nových poznatků z výzkumu i praxe.

Tinktury jsou vyráběny z nejkvalitnějšího českého lihu – naším dodavatelem je lihovar zásobující české prémiové výrobce destilátů a likérů. Pro tinktury v kvalitě BIO je použitý jakostní ovocný destilát - jak jinak - též v kvalitě BIO.

Léčivé rostliny volně rostoucí a pupeny získáváme sběrem v nezatížených lokalitách a to zejména na území Českomoravské a Drahanské vrchoviny a Jizerských hor. Část léčivých rostlin si sami pěstujeme, část nám pěstují drobní ověření pěstitelé. Zbytek bylin, zejména byliny exotické, jsou získávány od našich ověřených dodavatelů, převážně ve farmaceutické kvalitě.

Jako obalový materiál jsou použity skleněné lékovky farmaceutické jakosti opatřené kapátkem a uzávěrem s pojistným kroužkem. Evžen Brhel

Specialitami naší výroby jsou některé postupy nepoužívané jinými výrobci. V alopatické řadě to je zejména vyšší koncentrace účinných látek v tinktuře díky modifikovaným metodám extrakce. U gemmoterapeutik je to zejména návrat k výrobním postupům zavedeným zakladatelem této metody Dr. Henrym - důsledný a v pravou chvíli aplikovaný princip tří rozpouštědel. 

2009 - 2018, Ing. Pavel Kadaňka

BTV - brněnská celostátní televize: http://www.b-tv.cz/videogallery/vlna-1038-b/

Prezentační video: http://youtu.be/GCA1YGeznN4.

Dva Pavlové :-)  (pan Pavel Váňa a Pavel Kadaňka)

Dva Pavlové (pan Pavel Váňa a Pavel Kadaňka)

Pavel Váňa a Dušan Havlík

Pavel Váňa a Dušan Havlík

Vláďa (Vladimír Vytásek) - přednášející

Vláďa (Vladimír Vytásek) - přednášející

Katka (RNDr. Kateřina Kšicová)

Katka (RNDr. Kateřina Kšicová)

MUDr. RNDr. Petr Nohel DrSc.

MUDr. RNDr. Petr Nohel DrSc.