Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Bronchofit kvapky (tinktúra) 50 ml

BRONCHOFIT – zmes liečivých rastlín pre normálnu funkciu dýchacieho systému.

Zloženie:tymián obyčajný, skorocel kopijovitý, rosička okrúhlolistá, divozel veľkokvetý, ibiš lekársky.

Viac detailov

Skladem

169 Kč

Detaily

BRONCHOFIT – směs léčivých rostlin pro normální funkce dýchacího systému.

Složení: tymián obecný, jitrocel kopinatý, rosnatka okrouhlolistá, divizna velkokvětá, proskurník lékařský.

Tymián obecný (Thymus vulgaris, čeleď hluchavkovité - Lamiaceae, SK: Dúška tymianová) je velmi silně antibioticky působícím prostředkem proti křečovitému kašli, černému kašli, chronickému zánětu průdušek, bronchiálnímu astmatu a působí i na chronický zánět žaludku. Svým antiseptickým a dezodorančním účinkem pomůže omýváním odstranit tělesné pachy. Je vhodný i k dezinfekci ústní dutiny, potlačuje zápach z úst. Pomůže i jako obklad hnisavých ran. Osvědčuje se i proti plísním, kvasinkám a střevním parazitům, působí spasmolyticky.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce imunitního systému v důsledku antimikrobiální aktivity. Normální funkce dýchacího systému.

Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata, čeleď jitrocelovité - Plantaginaceae, SK: Skorocel kopijovitý) je znám svými léčivými účinky na dýchací cesty, kde rozpouští hleny a působí protizánětlivě. Toto antibakteriální působení můžeme uplatnit i při žaludečních a dvanáctníkových vředech, zánětlivých onemocněních tlustého střeva včetně Crohnovy nemoci.  

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce dýchacího systému. Antioxidant. Normální funkce střevního traktu, mikrobiální rovnováha. Imunitní systém – antioxidant. Normální stav kloubů. Normální trávení a funkce jater, pročištění.

Rosnatka okrouhlolistá (Drosera rotundifolia, čeleď rosnatkovité - Droseraceae, SK: Rosička okrúhlolistá) je účinná při chorobách dýchacího ústrojím (kašel, dráždivý kašel, černý kašel, astma, chronická bronchitida, počátek plicní TBC, záducha, astma), podporuje uvolnění hlenů v průduškách, usnadňuje odkašlávání. Dále působí antiskleroticky, mírně snižuje krevní tlak a působí močopudně.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Dýchání - imunita. Normální funkce dýchacího systému. Normální trávení - relaxace. Pohyblivost kloubů. (Před) menstruační komfort.

Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum, čeleď krtičníkovité - Scrophulariaceae, SK: Divozel veľkokvetý) je dvouletá rostlina, která se hojně vyskytuje po celé Evropě. Užívanou částí jsou především květy. Je třeba mít na paměti, že semena jsou jedovatá. Léčivé účinky byliny v oblasti dýchacích cest byly známy a hojně využívány už ve středověku. Divizna obsahuje především slizy a saponiny, které podporují vykašlávání, tlumí křeče průdušek a průdušinek při bronchiálním astmatu. Nejnovější výzkumy také ukazují na přítomnost antivirových látek a látek, které brání reprodukci cizorodých proteinů v lidských buňkách. Výtažek z divizny zvyšuje funkci sleziny a brzlíku, čímž sekundárně dochází ke zlepšení stavu sliznic a imunitního systému.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce dýchacího systému. Normální trávení. Normální stav slizničních buněk. Normální činnost močového měchýře a ledvin. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Normální činnost hltanu a dýchacích cest.

Proskurník lékařský (Althaea officinalis, čeleď slézovité - Malvaceae, SK: Ibiš lekársky)  je vhodnou bylinou při léčbě zánětů plic a průdušek. Obsažené slizy účinně chrání postižené dýchací sliznice. Dále působí při zánětech močových cest a při těžkých průjmech včetně dětských.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální trávení a činnost střev. Normální funkce dýchacího systému. Antibakteriální aktivita.

Vhodné pro děti od tří let, dávkování: 3x denně 20 kapek, dávkování pro děti je uvedeno na etiketě.

<

Recenzie

Hodnotenie 
2023-05-26

Při kašli i alergii

Svým složením zabírá na širokou škálu problémů-odzkoušeno na dospělém i dítěti v průběhu 5let. Zabírá na dýchací obtíže (kašel: mokrý průduškový, ze zadní rýmy, alergický dráždivý/ na zahuhňaný nos); dále nám ulevil jako součinný pomocník při oteklých sliznicích a na doléčení po virózách. Takže nepoužívám pouze pokud je suchý kašel, ale jinak vždy.

  • Pre 1 z 1 je táto recenzia užitočná.

Napíšte svoju recenziu!

Napísať recenziu

Bronchofit kvapky (tinktúra) 50 ml

Bronchofit kvapky (tinktúra) 50 ml

BRONCHOFIT – zmes liečivých rastlín pre normálnu funkciu dýchacieho systému.

Zloženie:tymián obyčajný, skorocel kopijovitý, rosička okrúhlolistá, divozel veľkokvetý, ibiš lekársky.