Komonica lekárska kvapky (tinktúra) 50 ml

Komonice lékařská (Melilotus officinalis, čeleď bobovité - Fabaceae) bylinná tinktura (extrakt) z natě.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Komonice lékařská (Melilotus officinalis, čeleď bobovité - Fabaceae, SK: Komonica lekárska) bylinná tinktura (extrakt) z natě.

Komonice obsahuje kumarinové glykosidy snižující srážlivost krve. Droga působí i protizánětlivě v oblasti sliznic a žil. Těchto vlastností využíváme při zánětech žil a pro prevenci trombů (krevních sraženin).  

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. Normální stav krve - pročištění. Normální trávení. Normální stav kostí a kloubů. Relaxační účinek - usínání.  

Dávkování: 3x denně 5 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Nevhodné pro osoby trpící poruchami srážlivosti krve. Neužívat při menstruaci, hemeroidech a vnitřním krvácení. Neužívejte společně s jinými přípravky na snižování srážlivosti krve. Nepřekračujte denní dávku a neužívejte dlouhodobě. Antagonista vitaminu K.

OVZ-35.1-10.10.2012-1133

Kód: snížení srážlivosti krve, ředění krve, zánět žil, ředí krev, tromby, trombóza, krevní sraženiny, krevní sraženina, zánět sliznic.