Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Právenka latnatá tinktúra 50 ml

Andrographis(andrografis) (bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z vňate liečivej rastliny právenky latnatej.

Viac detailov

Skladem

171 Kč

Detaily

Andrographis (andrografis) (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky).  Přírodní bylinný extrakt z natě léčivé rostliny právenky latnaté.

Vycházíme ze zkušeností ajurvédy, TČM, práce na Farmaceutické fakultě UK a zkušeností pana Buhnera.

Právenka latnatá (měkýn latnatý, andrografis latnatý) (Andrographis paniculata, čeleď  paznehtníkovité - Acanthaceae, SK: Právenka latnatá).

Extrakt z natě byl s uspokojivými výsledky použit při potížích s játry, při neuralgii, určitých formách dyspepsie, celkové sešlosti, v rekonvalescenci po horečkách a v rámci pokročilého stupně dyzentérie. Odstraňuje mrtvé buněčné tkáně z lymfatického systému. Během chřipkové epidemie (v rámci progrese tohoto onemocnění) je výtažek z rostliny velmi účinný. Užitečný je i při opakujících se nebo střídavých horečkách. O rostlině se udává, že účinkuje jako adstringens, anodynum, tonikum a antidotum a je prospěšná při dyzenterii, choleře, cukrovce, chřipce, bronchitidě, otocích, svrbění kůže, hemeroidech a kapavce. Extrakt je využíván i při poruše sekrece žluči, žloutence, jako stomachikum a cholagogum. Jedna ze základních léčivých rostlin působících proti borelióze. Dále prokazatelně působí na Streptococcus mutans, Actinomyces viscocus, Porphyromonas gingivalis, Prevotella intermedia, Staphylococcus aureus a některé kandidy.

Velmi důležité je působení extraktu proti zánětům a jeho imunomodulační účinky při autoimunitních nemocech. Zajímavé jsou i protirakovinné účinky extraktu.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce dýchacího systému - imunita. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Pročištění. Antioxidant. Normální hladina cukru v krvi. Normální trávení a činnost jater, pročištění. Normální stav kloubů. (Před) menstruační a menopauzální komfort. Přirozená obranyschopnost, odolnost. Normální funkce oběhové soustavy. 

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina právenka latnatá.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Doporučená denní dávka: 3x denně 30 kapek. Maximální bezpečná dávka: 4x denně 30 - 90 kapek. Nevhodné pro těhotné ženy. Z důvodu obsahu alkoholu nevhodné pro děti a kojící ženy.

Při užívání pacienty dr. Buhnera nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky.

Studie FF UK v Hradci králové uvádějí následující: řada klinických studií se shoduje, že perorálně podávaný extrakt je subjekty velmi dobře tolerován. Nežádoucí účinky, které byly doposud ve studiích publikovány jsou mírné, vzácné a spontánně mizející. Nicméně většina těchto studií byla příliš krátkého trvání (obecně dva týdny a méně), nelze tedy hodnotit bezpečnost při delším podávání. Pozorované nežádoucí účinky zahrnují alergickou reakci, únavu, bolest hlavy, bolest lymfatických uzlin, lymfadenopatii, nauzeu, průjem a kovovou chuť.

Kód: ATB, antibiotikum, rakovina, záněty, imunomodulátor, autoimunitní nemoci, borelie, borelióza.

Recenzie

Hodnotenie 
2024-02-23

Super

Má to účinky

Napíšte svoju recenziu!

Napísať recenziu

Právenka latnatá tinktúra 50 ml

Právenka latnatá tinktúra 50 ml

Andrographis(andrografis) (bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z vňate liečivej rastliny právenky latnatej.