Horčinka tenkolistá kvapky (tinktúra) 50 ml

Vítod (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z kořenů léčivé rostliny vítodu tenkolistého.

Viac detailov

Skladem

130 Kč

Pridať do obľúbených

Detaily

Vítod (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z kořenů léčivé rostliny vítodu tenkolistého.

Vítod tenkolistý (Polygala tenuifolia, čeleď vítodovité - Polygalaceae, SK: horčinka tenkolistá) obsahuje silici, alkaloidy (harman, norharman), triterpenoidní onjisaponiny A-G, tenuifosid, beta-amirin, kyselinu trimethoxyskořicovou, xanthonové deriváty, kyselinu octovou, benzoovou, p-kumarovouferulovoutenuifolin, tenuigenin, sacharidy, saponiny, pryskyřici aj. Má antibakteriální účinky, uklidňuje srdce, léčí nespavost a zapomětlivost, epilepsii, křeče, kašel. Používáme při zánětech mléčné žlázy a při hnisavých procesech kůže jako jsou abscesy a vředy.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina vítod tenkolistý.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu alkoholu není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Neužívat při žaludečních a dvanáctníkových vředech. nekombinovat s kýchavicí černou a lékořicí uralskou.

Kód: antibiotikum, ATB, srdce, nespavost, paměť, epilepsie, křeče, zánět mléčné žlázy, kůže, abscesy, vředy.