Na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Momordika horká kvapky (tinktúra) 50 ml

Momordika (bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z plodu liečivej rastliny momordiky horkej (horkej uhorky) pre normálnu hladinu glukózy v krvi.

Viac detailov

Skladem

142 Kč

Detaily

Momordika (bylinná tinktura - Pavlovy bylinné kapky). Přírodní bylinný extrakt z plodu léčivé rostliny momordiky hořké (hořké okurky) pro normální hladinu glukózy v krvi.

Momordika hořká (tykvor hořký, hořká okurka) (Momordica charantia, čeleď tykvovité (Cucurbitaceae), SK: momordika horká -  horký melón) její nejvýznamější působení je u diabetu 2. typu, což je podloženo několika klinickými studiemi. U diabetu 1. typu nejsou výsledky tak jednoznačné, ale dle některých studií i při zničených ?-buňkách zvyšuje vychytávání glukózy a syntézu glykogenu v játrech. Účinek je připisován triterpenoidním kukurbitanovým glykosidům zvaným momordikosidy a dalším cytoprotektivním látkám. Momordika také působí na hubnutí a to tím, že zvyšuje výlev inzulinu z ?-buněk, což usnadňují dosažení pocitu nasycení při jídle. Momordica též snižuje množství vnitrobřišního (viscerální - orgánový tuk) tuku pravděpodobně působením přes PPAR-? receptory Studie dokazují zlepšení při metabolickém syndromu. Dále se uvádí účinky proti Helicobacter pylori, který bývá příčinou žaludečních vředů. Z dalších účinků jsou ve vědeckých pracích zmiňovány účinky na leukemii, rakovinu tlustého střeva a konečníku.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální hladina glukózy v krvi.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, léčivá rostlina moringa olejodárná.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Výrobek není výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.

Kód: diabetes 1. typu, diabetes 2. typubeta buňky, inzulín, hubnutí, obezita, metabolický syndrom,  žaludeční vředy, helicobacter pylori, leukemie, rakovina tlustého střeva, konečníku, cukrovka.